Tarçınlı sütün faydaları ve kilo verme

0
135
Görüntülemeler
tarçınlı süt
Uzmanlar tarçınla süt karışımının zayıflamak için çok etkili v bir okadar da sağlıklı bir içecek olduğunu söylüyor.

Sütün zayıflama üzerinde ki etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Süt içerisinde yer alan protein metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırır.

Tarçın ise tatlı ihtiyacını önleyerek zayıflamaya yardımcı oluyor. Bu süper karışım birlikte tok tutmayı sağlayarak ve metabolizmayı hızlandırarak göbek ve basenlerdeki yağları yakıyor ve zayıflamaya katkı sağlıyor.

ZAYIFLAMANIN DOĞAL YÖNTEMİ TARÇINLI SÜT KÜRÜ

Zaman zaman çoğu insan kilo konusunda problem yaşamaktadır. Bunun sonucunda zayıflamak için bir çok şey deniyoruz. Fakat unutulmamalıdır ki en sağlıklı kilo verme yöntemi doğal takviyeler ile gerçekleşmektedir. Tarçınlı süt karışımı doğru zamanlarda ve düzenli tüketildiğinde kilo vermenizde kolaylık sağlıyor.

TARÇIN ve SÜT ZAYIFLATIR MI? İşte Bilimsel Olarak Tıbbi Cevabı;

Tarçının Zayıflama Üzerindeki Faydası; Tarçının zayıflamaya yardımcı en önemli özelliği enerjiyi yükseltmesidir. Tarçın kan şekerini dengeleyerek tatlı ihtiyacını da bastırır. Bunların yanında tarçın tokluk hissi veren önemli baharatlardandır ve metabolizmayı hızlı çalıştırarak da yağ yakımını hızlandırır.

Sütün Zayıflama Üzerindeki Faydaları; Sütün içerisinde bulunan protein kasları güçlendirerek çok fazla kalori harcanmasına ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur. Laktoz ise vücutta ki şeker ihtiyacını doğal besinlerden karşılayarak vücudun şeker ihtiyacını azaltır. Yine sütün içerisinde bol miktarda bulunan kalsiyum ise kemikleri güçlendirir ve yağ yakımını hızlandırır.

Tarçın ve süt ayrı ayrı bu kadar zayıflama üzerinde etkili iken birleştiklerinde bir mucizeye dönüşürler. Eğer düzenli bir şekilde kullanılırsa 1 ayda 3-4 kilo kadar zayıflamak tarçınlı süt ile mümkün.

Tarçınlı Süt Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:
* 1 su bardağı süt
* Yarım çay kaşığı tarçın

Tarçınlı Süt Zayıflama Kürü Yapılışı:
Tarçınlı süt karışımında kullanacağınız sütü tamamen isteğinize bağlı olarak yarım yağlı veya tam yağlı tercih edebilirsiniz. Yine isteğinize bağlı olarak sıcak, ılık veya soğuk olarak da tüketebilirsiniz.

1 bardak süt ile yarım çay kaşığı toz tarçını iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımdan ikindi vakitlerinde ara öğün olarak tokluk hissi vermesi açısından ve akşam yatmadan 2-3 saat önce olmak üzere günde 2 defa içebilirsiniz.